Jak dostarczyć materiał do laboratorium – PRZESYŁKA KURIERSKA

PRÓBKI PROSIMY WYSYŁAĆ WYŁĄCZNIE PRZESYŁKĄ KURIERSKĄ, EKSPRESOWĄ, Z DOSTAWĄ NAJPÓŹNIEJ NASTĘPNEGO DNIA PO WYSŁANIU, DOSTARCZONĄ W GODZINACH PRACY LABORATORIUM (NIE PACZKA POCZTOWA)

NIE WOLNO WYSYŁAĆ PRÓBEK W TERMOSACH

 1. WAŻNE – POLICZ DNI ZANIM ZACZNIESZ ZBIERAĆ MATERIAŁ, TAK BY WYSYŁKA BYŁA MOŻLIWA W DNIU ZEBRANIA OSTATNIEJ PRÓBKI.
 2. Przed wysłaniem próbki zebrane zgodnie z instrukcją (3 próbki w odstępach 2-3 dni) zapakuj do termoizolacyjnej torby na mrożonki (np. z supermarketu).
 3. Do torby dodatkowo włóż zamrożony wkład do lodówki turystycznej .ABSOLUTNIE NIE WKŁADAJ DO PRZESYŁEK BUTELEK CZY TOREBEK Z ZAMROŻONĄ WODĄ, NIE DOSYPUJ LODU DO TORBY.
 4. Próbki wysłane bez zabezpieczeń termicznych (bez torby na mrożonki i wkładu do lodówki turystycznej ) nie nadają się do badania i nie będą przyjmowane.
 5. Wszystko razem zapakuj w sztywne pudełko, by pojemniki z próbkami nie rozgniotły się w transporcie.
 6. Do próbek należy dołączyć pisemną informację o:
  • imieniu i nazwisku osoby badanej plus PESEL
  • rodzaju badań, jakie mają być wykonane
  • email
  • adres do korespondencji
  • kontaktowy numer telefonu komórkowego ( prosimy odbierać telefon w dniu dostarczenia przesyłki)

  Gotowy formularz do pobrania poniźej.

 7. Materiał musi dotrzeć do laboratorium najpóźniej następnego dnia po zebraniu ostatniej próbki – wysyłka ekspresowa
 8. Wyślij w dniu zebrania ostatniej próbki. Adres do wysyłki :
  Laboratorium FeliX
  Ostrzycka 2/4
  04-035 Warszawa
  Godziny otwarcia 11.00-19.00 w dni powszednie (i tylko w tych godzinach materiał może zostać przyjęty!!!). Proszę na paczce umieścić wyraźny napis z godzinami otwarcia Laboratorium: 11.00-19.00.
 9. Materiał przyjmujemy w dni powszednie od 11.00 do 19.00, odradzamy wysyłanie materiału przed dniami świątecznymi ze względu na możliwe opóźnienia firm kurierskich.
 10. PROSIMY O DOKONYWANIE PRZELEWÓW DOPIERO WTEDY, GDY POTWIERDZIMY, ŻE MATERIAŁ DOTARŁ I NADAJE SIĘ DO BADAŃ. W TYTULE PRZELEWU PROSIMY PODAWAĆ TYLKO IMIĘ I NAZWISKO OSOBY BADANEJ.
 11. BARDZO PROSIMY O SPRAWDZANIE POCZTY EMAIL W DNIU PLANOWANEGO DOSTARCZENIA MATERIAŁU DO LABORATORIUM- W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI KONTAKTUJEMY SIĘ MAILOWO BY POTWIERDZIĆ DOSTARCZENIE MATERIAŁU .
 12. PROSIMY TEŻ O ODBIERANIE TELEFONU W DNIU PLANOWANEGO DOSTARCZENIA MATERIAŁU- W PRZYPADKACH USZKODZENIA BĄDŹ ZNISZCZENIA MATERIAŁU W TRANSPORCIE KONTAKTUJEMY SIĘ TELEFONICZNIE.

POBIERZ FORMULARZ PDF

Dr n. wet. Marta Bogdanowicz-Kamirska